Ülker Çocuklar İçin Futbol

Bugün şenlik günümüzdü; yani eğlenmek için uyandı çocuklar bugün. Sabah zinde bir şekilde kalkıp, sahaya futbol oynamak için çıktıklarında hepsinin aklında acaba şenlikte ne olacak sorusu vardı. Öğle saatlerinde yağan yağmur onları biraz endişelendirse de, ‘Mutlu Bir An’ saati yaklaştıkça hava koşulları da güzelleşiyordu.

Eğlence dendiğinde hemen herkesin aklına Lunapark tarzı oyunlar gelse de, oyunlar tam da genç yeteneklerin sevdiği ve büyük ilgi duyduğu futbol içeriğiyle donatılmıştı. Çok verimli ve eğlenceli oyunlar eşliğinde çocuklar mutlu anlar yaşadı. Genç yetenekler oynanan oyunlarda; yardımlaşmayı, hızlı olmayı, azimle mücadele etmeyi ve en önemlisi sportmenliği sahaya yansıttılar.

Onların yapmış olduğu güzel hareketler sayesinde, çok güzel fotoğraflar çekmek çekme şansını yakaladım. Bana balkondan üçlü çeken arkadaşları ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında bana tezahürat yapmalarını hayatım boyunca unutmayacağım. Onlar kadar ben de bugün çok eğlendim ve onlardan çok şey öğrendim.

Kampın son günlerine geldiğimiz şu vakitlerde onlar gibi ben de çok üzüntü duymaya başladım. Tam onlarla kaynaştığımız şu vakitlerde onlardan ayrılmak onlara da bizlere de çok zor gelecek. Burada edinilen dostluk ve arkadaşlıkların ilerleyen yıllarda da devam edeceğinden eminim, bu da benim üzüntümü azaltan en büyük etkenlerden biri.

Geriye dönüp baktığımızda çok güzel günler geçirdiğimizi söyleyebilirim. Umarım tüm hocalarımla beraber buradaki kardeşlerimize birşeyler kazandırabilmişizdir. İnşallah ileride hepsi güzel yerlere gelir ve önce ailelerini, sonra da bizleri gururlandırırlar.

Hakan Kırtay
İzmir Futbol Köyü Gönüllü Ağabeyi

Yorum ( 0 )