Ülker Çocuklar İçin Futbol

TFF ile Ülker’in iş birliğiyle yaz aylarında düzenlenen Futbol Köyleri, genç yeteneklerin hayatını değiştirmeye devam ediyor.

Köylerde eğitim alan çocuklar, kendilerine örnek aldıkları yıldız futbolculara atölye derslerinde mektuplar yazmıştı. Beklenen cevaplar gelmeye başladı.

Onur Recep Kıvrak, Ricardo Quaresma, Mehmet Ekici, Özer Hurmacı, Gökhan Töre ve Olcay Şahan gibi futbolcular, kendilerini rol modeli olarak gören genç futbolculara birer mektupla cevap verdi.

Trabzonsporlu Özer Hurmacı mektubunda, çocukların sporla ilgilenmesinin çok önemli olduğunu ve futbola meraklı çocukların temel bir eğitim alması gerektiğini vurguladı.

Genç futbolcuların önünde uzun bir yol var. Neler yapmaları gerektiğine dair ipuçları Beşiktaşlı Olcay Şahan’ın mektubundaydı: “Pes etmeden çalışman lazım.”

Ekran Resmi 2016-01-12 18.16.57

 

Trabzonsporlu bir başka futbolcu Mehmet Ekici, gönderdiği mesajda küçük hayranına cesaret verdi. Ekici, “Senin de benim gibi, hatta benden daha iyi bir futbolcu olacağına inanıyorum” diye yazmıştı.

Ekran Resmi 2016-01-12 18.18.45

Beşiktaşlı Ricardo Quaresma ise kendisine gelen mektupları tercümanı aracılığıyla yanıtladı. Portekizli hücumcu, küçük bir kaleciye, “Kalecilik zordur, herkes yapamaz… takımının arkasında bir lider gibi durmaya devam et” diye seslendi.

Ekran Resmi 2016-01-12 18.20.28

Çocukların mektupları hayaller ve iyi dileklerle doluydu. Yıldız futbolcular da yoğun çalışma tempolarında zaman ayırıp genç yeteneklerin heyecanına ortak oldular. Sonuçta, bir zamanlar bu yıldız futbolcular da tıpkı Futbol Köyleri’nde eğitim gören minik sporcular gibi futbola gönül vermiş birer çocuktular…