Ülker Çocuklar İçin Futbol

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker’in düzenlediği Futbol Köyleri Projesi’nin son ayağı olan Elit Futbol Köyü, Kuşadası’nda başladı.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden 46 çocuk, yaz aylarında gerçekleştirilen kampların devamı olan Elit Kız Futbol Köyü’nde buluştu.

Çocuklar, yaklaşık iki hafta boyunca ileri seviye futbol eğitimi alıp teknik futbol testlerinde yeteneklerini sergileyecekler. Yoğun bir program çerçevesinde çeşitli aktivitelere katılacaklar.

İlk gün, yemekten sonra tanışma toplantısı için bir araya gelen çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Yaz aylarında Futbol Köyleri’nde birlikte çalıştıkları antrenörleriyle yeniden buluşma fırsatı yakaladıkları için hepsi çok heyecanlıydı.

Antrenörler önce çocuklara kamp süresince yapacaklarını ve dikkat edilmesi gereken konuları anlattı. Eğitmenlerinden sonra söz alan çocuklar da kampın başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini söylediler.

Genç futbolcular için yeni bir hafta, yeni bir macera başlıyor. Evlerinden kilometrelerce uzakta yeteneklerini ve isteklerini gösterecekleri için çok heyecanlılar. Şimdi, güzel oyunun inceliklerini öğrenme vakti!