Ülker Çocuklar İçin Futbol

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker’in düzenlediği Elit Kız Futbol Köyü’nün dördüncü gününde sıra, Konak Belediyespor ve Karşıyaka BESEM takımlarıyla yapılacak hazırlık maçlarındaydı.

İlk olarak baklavasına maçın sonucunu merak edenlere gelirsek, Sarı Takım mini maçı 19-13 kazanırken Tuğçe hoca attığı 7 golle sahanın tartışmasız yıldızı oldu!

Aytürk Kıyıcı ve Nazlı Ceylan Demirbağ yönetimindeki Yeşil Takım, ilk maçta Konak Belediyesi Yıldız Kızlar ile karşılaştı. Oldukça çekişmeli geçen mücadelede ilk golü Mesude ile Yeşil Takım bulurken, ikinci yarıda Ebru’nun asistinde Mesude farkı ikiye çıkardı. Maçın sonlarına doğru savunmanın hatasını iyi değerlendiren Ebru köşeye düzgün bir vuruş yaparak rakip kaleciyi avladı ve skoru belirledi: Yeşil Takım 3-0 Konak Belediyesi.

Golleri atan oyuncular dışında orta sahada mücadele eden Didem de günün başarılı isimlerindendi.

Begüm Üresin ve Tuğçe Günoğlu yönetimindeki Turuncu Takım ise Hollanda’yı andıran formalarıyla, Karşıyaka BESEM Yıldız Kızlar ile oynadı. İlk yarıda biri penaltıdan olmak üzere Birgül’ün ayağından 2 gol bulan geleceğin yıldızları, ikinci yarıda İlayda, Rabia, Elanur ve Sena(2) ile farka gitti ve rakibini 7-0 mağlup etti. Bravo kızlar!

Yarın yine rakipleriyle maçları olan kızların, gün içinde birbirleri ile de oynayacağını ekleyelim. Ne diyelim, rekabetiniz bol olsun!