Ülker Çocuklar İçin Futbol

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker’in düzenlediği Elit Erkek Futbol Köyü’nde ikinci gün, sabah antrenmanı ile başladı.

Dinlenmiş bir şekilde sahanın yolunu tutan geleceğin yıldız adayları, Onur Hoca nezaretinde ısınarak antrenmana başladı. Dört ayrı gruba ayrılan oyuncular, sahayı ikişerli gruplar hâlinde kullandı. Eğitsel bir oyun olan huni devirmece etkinliği oldukça eğlenceli geçerken, çocukların güzel havanın da etkisiyle oldukça neşeli olması dikkat çekti.

Ardından yapılan koordinasyon çalışması ile amaçlanan ise oyuncuların yön bulma becerisinin geliştirilmesiydi. Parkur boyunca huniler, çemberler ve çubuklar arasından geçen oyuncular, antrenmana savunma çalışması ile devam etti. Eşit sayıda ve karşılıklı dizilen genç oyuncular; baskı, kademe ve denge gibi savunma için anahtar faktörler konusunda pratik yaptı. Çocuklar, hocalarının ‘’Savunma yaparken birinci hedefiniz yüzde 100 performans vermek olmalı. Arkasından topa ulaşıp uzaklaştırın, yetişemeyeceğinizi anladığını an ise frene basıp rakibinizi bekleyin’’ şeklindeki uyarılarını dikkatle dinleyerek uygulamaya çalıştı.

Kaleciler yine Alper Boğuşlu yönetiminde yoğun bir şekilde çalışırken antrenmanları, kamera ile daha sonra incelenmek üzere kaydediliyordu. ‘’Pozisyon araları mutlaka nefes alın, bu sayede bir sonraki pozisyon için enerji toplarsınız’’ diyen Alper Hoca’nın kalecilerin performansından memnun olduğu gözlendi. Onların ne kadar şanslı olduğundan bahsetmeye ise sanırım gerek yok!

Dar alanda 5’e 5 ve 6’ya 6 oynanan çift kale maçta gün içerisinde öğrendiklerini uygulayan çocuklar, birbirinden güzel gollere ve kurtarışlara imza attı. Geleceğin yıldızları tam gaz çalışmaya devam ediyor!