Ülker Çocuklar İçin Futbol

Kuşadası’nda güneşli bir öğleden sonra, hem de kışın ortasında…

‘’Zemin futbol oynamaya elverişli’’ klişesine yakışır bir saha ve güzel havada antrenmana çıkıyor çocuklar. Hepsi farklı şehirlerden, farklı takımlardan gelmişti buraya. Sakarya, Hatay, Muş, İstanbul… Ortak yönleri ise hepsinin meşin yuvarlağın peşinde bir ömür geçirme hayali. Profesyonel olmak istiyorlar, bunun yolunun da Ülker Elit Futbol Köyü’nde gösterecekleri performansa bağlı olduğunun farkındalar. O yüzden antrenmanlarda oldukça dikkatliler.

Çalışmalar boyunca hocalarının anlattıklarına dikkat kesiliyorlar, artık bunları uygulama zamanı. Kıran kırana bir mücadele var sahada. Kaleciler birer Neuer, bazen Muslera veya Volkan… Savunmada tekmeye kafa sokan da var, kale önünde oyunun inceliklerini sergilemekten çekinmeyen de. Oyun ‘’Boştayım’’, ‘’Bana ver’’ ya da kalecinin ‘’Bende!’’ sesleri arasında akıp gidiyor. Hiçbir çocuk zamanın farkında değil, yeter ki o top üç direğin arasından içeri girsin!

Ama sonunda antrenman bitiyor. Kimi doğruca otobüse, kimi buz için masör abilerinin yanına dağılıyor. Şimdi dinlenme zamanı, yarın yeni bir gün….