Ülker Çocuklar İçin Futbol

Tüm hızıyla süren Elit Kamp’ta sıra beslenme eğitimine geldi!

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı Enstitüsü tarafından sağlanan beslenme eğitimi, Diyetisyen Leyla Baran’ın sunumu ile gerçekleşti. Çocukların daha önce katıldıkları futbol köylerinden de aşina oldukları eğitimin amacı, futbolcu adaylarının yeterli ve dengeli beslenmelerini sağlamak…

Eğitim sırasında dengeli beslenmenin büyüme, gelişme, hastalıkların önlenmesi ve sağlıklı bir yaşam için önemli olduğunu dile getiren Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı eğitmenlerinden Leyla Baran, özellikle sporcuların gelişimi için kilit rol oynayan protein ve karbonhidratların hangi besinlerde olduğu konusunda bilgi verdi. Antioksidan niteliğe sahip besinlerin oyuncuların performans, güç ve konsantrasyonuna pozitif etkisi olduğunu dile getiren uzmanımız, kızılcık ve kefir gibi çocukların çok aşina olmadığı ancak ilgilerini çeken besinleri de detaylı olarak anlattı.

Son olarak meyve-sebzelerle ilgili kelime oyunu oynayan çocuklar, yasak kelimeleri kullanmadan arkadaşlarına ellerindeki kartta yazan besinleri anlattı. Oldukça eğlenceli geçen eğitimden herkes büyük keyif aldı. Darısı yeni kamplardaki eğitimlere!