Ülker Çocuklar İçin Futbol

Elit Futbol Köyü’nde gezi günü geride kaldı. Binlerce yıl önce kurulmuş bir medeniyetin kalıntıları arasında gezinen ve Türkiye’ye örnek olmuş tesisleri ziyaret eden çocukların keyfine ise diyecek yoktu.

İlk durak Meryem Ana Evi’ydi. Bu kutsal mekânı hocaları ile gezen çocuklar, etrafı dikkatle incelerken bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Birçoğu Kuşadası’na, Selçuk’a yani Türkiye’nin Batı kıyılarına ilk kez gelmişti ve gördükleri onları çok mutlu etti.

Key Müzesi’ni gezen çocuklar, otomobil ve motosiklet koleksiyonlarını ağızları açık şekilde izlerken fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Tabii bu fotoğraflarda hocaları da vardı!

Sonra sıra tarihin beşiği Anadolu’da kurulmuş uygarlıkların izini taşıyan Efes Antik Kenti’ne geldi. Genç futbolcular; binlerce yıl önce dikilmiş sütunların, kaidelerin ve devasa kapıların arasından geçerek tarihe tanıklık etti.

Ülker Elit Futbol Köyü’nde eğitim alan yıldız adaylarımızın son durağıysa Altınordu Futbol Kulübü oldu. Tesisleri dolaşan ve Altınordu hocalarının yaptığı sunumları dinleyen çocuklar, abilerinin antrenmanlarını dikkatle izledi. Ve ardından otobüslere doluşup, dinlenmek için yola çıkma zamanıydı…

Peki bu keyifli günü sonlandırmanın en güzel yolu neydi? Elbette ki topluca hatıra fotoğrafı çektirmek!