Ülker Çocuklar İçin Futbol

TFF ve Ülker’in ortaklaşa düzenlediği Elit Erkek Futbol Köyü’nde üçüncü gün geride kalırken sözü geleceğin futbolcu adaylarına bıraktık.

Önce kalecilerle başlayalım. Kampta sekiz kişisiniz, ayrı olarak çalışıyor ve tecrübeli kaleci antrenörlerinden eğitim alıyorsunuz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Ertuğrul Çetin (İstanbul): Tecrübeli hocalarımız ile çalışmak daha fazla odaklanmamı sağlıyor. Bizle bire bir ilgilendikleri için kendimizi daha değerli hissediyoruz. Alper Hoca ve Erol Hoca ile çalışmak bulunmaz bir fırsat.

Yuşa Tığrak (Sakarya): Burada olmaktan dolayı mutluyum. Kalecilikle ilgili bilmediğimiz şeyleri öğreniyor, bildiklerimiziyse tekrar ederek daha iyi uyguluyoruz. Rekabet de var ama daha çok dostluk var. Kamp müthiş bir deneyim.

Sıra Arda, Muhammet ve Göktuğ’da… Oynadığınız mevkileri ve idollerinizi söyler misiniz?

Arda Sarman (Kocaeli): Orta sahanın ortasında, daha çok 8 numara gibi oynamayı seviyorum. Yabancı olarak Felipe Melo’yu, Türkiye’den ise Mehmet Topal’ı beğeniyorum.

Göktuğ Ercedoğan (Denizli): Orta saha ve sol açık oynuyorum. Barcelona’lı Arda Turan ve Juventus’lu Pogba en beğendiğim oyuncular.

Muhammet Çamcı (Sivas): Orta sahada daha çok ofansif oynamayı seviyorum. Messi ve Galatasaray kaptanı Selçuk İnan’a hayranım.

Şimdi de kampla ilgili bir soru soralım. Ülker Elit Futbol Köyü ile geldiğiniz yerdeki şartları karşılaştırdığınızda en önemli farklar neler?

Mustafa Yılmaz (Muş): Burada şartlar Muş’a göre çok daha iyi, bilmediğim şeyleri hocalarımızdan öğreniyorum. Hocalar da çok iyi, hepsi milli takımlardan. Ayrıca kampın kendisi de çok eğlenceli.

Mehmet Emre Akar (Hatay): Antrenmanlar çok daha detaylı ama bir o kadar da keyifli. Hatay bu mevsimde daha soğuk, buranın iklimini sevdim (Gülüşmeler…) Hep sentetik sahada çalışıyorduk, burada çim saha olması da çok iyi.

Mustafa Yılmaz (Hatay): Daha önceki kamplarda futbol dışı eğitimler vardı, burada hep sahadayız. Savunma, pozisyon bilgisi ve taktik gibi konularda antrenmanlar yapıyoruz ve hepsi çok yararlı geçiyor. Kuşadası’na ilk defa geldim ve burayı çok sevdim. Umarım bir daha gelme fırsatı bulurum.

Biz sorduk, geleceğin yıldız adayları cevapladı. Kampın geri kalanında hepsine iyi şanslar!