Ülker Çocuklar İçin Futbol

Ülker Elit Erkek Futbol Köyü’nde geleceğin yıldız adayları ile konuşmaya devam ediyoruz. Yanımızda bu kez; Yusufhan, Mahmut Ender, Ömer, Muhammet, Kazımcan ve Recep var.

Merhaba arkadaşlar. Sizler futbola nasıl başladınız ve buraya seçildiniz?

Yusufhan Çalık (Kayseri): 9 yaşında halı sahada oynarken Zeki Akparlar hocam keşfetti, oradan hala oynadığım Erkiletspor’a transfer oldum. Aidat vermem gerektiği için gitmeyecektim ama hocam, ‘’Senin vermene gerek yok’’ diyince başladım. 2002 yaş grubunun maçlarında buraya seçildim. Sol açık olmama rağmen, 8-9 maçta 15 civarı gol atmıştım.

Mahmut Ender Yılmaz (Adana): Ben de 8 yaşındayken futbol okulunda keşfedildim. Adana Demirspor’dan Rasim Gülcan beni izleyip yetenekli olduğumu söylemiş ve önermiş. Sonrasında U11’de 25 maçta 36 gol atıp gol kralı oldum. Bölge antrenörleri de Adana’yı tararken beni beğenmişler. İlk olarak Nevşehir kampındaydım, burası ikinci kampım.

Ömer Ağkaya (Iğdır): 10 yaş seviyesinde, okullar arası turnuvada keşfedilip Iğdır Arasspor’a transfer oldum. Daha sonra U12 takımıyla Türkiye beşincisi olduk ve seçildim. Erzurum kampında Ülker Futbol Köyleri ile tanıştım, şimdi de buradayım.

IMG_0523

Şimdi de sözü İzmir grubundan gelen arkadaşlarımıza bırakalım. Aileleriniz futbol oynamanız konusunda sizi destekliyor mu? Buraya seçildikten sonra tepkileri ne oldu?

Muhammet Demirci (İzmir): Beni en çok babam destekledi. İlk defa Ege Kampı’na yine Kuşadası’nda katılmıştım, zaten Altınordu’da oynuyorum. Seçildiğimi duyunca çok sevindiler ve gururlandılar. Gelecekte milli takımlarda. oynamamı da çok istiyorlar.

Kazımcan Karataş (İzmir): Hem annem, hem babam destekliyor. Ben de Muhammet gibi ilk olarak Ege Kampı’na geldim. Altay’da oynuyorum. Seçildiğimi duyunca ailem benimle gurur duydu. Buradaki hocam da bana ismimden dolayı ‘Cazorla’ diyor.

Recep Güleç (İzmir): Zamanında babam amatör olarak futbol oynamış, o yüzden en çok o ve arkadaşları beni destekledi. Seçildiğimi duyunca fotoğraflarımı sosyal medyada, ‘’Özdere’nin Gururu’’ diye paylaşmışlar. Onu görünce çok mutlu oldum. Göztepe’de oynuyorum, inşallah bu sene birinci lige çıkacağız!

Cevapları için oyunculara teşekkür ediyoruz. Yıldız adaylarımız ile konuşmaya devam edeceğiz!