Ülker Çocuklar İçin Futbol

TFF Ülker Elit Futbol Köyü’nde ilk maç geride kalırken geleceğin yıldızları ile konuştuk, sorularımızın yanıtlarını aldık.

Merhaba arkadaşlar. Sizlerin kariyer hedefiniz nedir? İleride hangi takımlar ve liglerde oynamak istersiniz?

Aşkın Kınay (İzmir): Önce Bucaspor A Takımı’nda, daha sonrasında ise milli takımda oynamak istiyorum. Bir gün İspanya Ligi’nde Athletic forması giymek isterim.

Mehmet Gündüz (İzmir): Önce milli takımlar alt yaş grupları, sonra Altınordu A Takım. 19 yaşında yurt dışına transfer olmak istiyorum. Önceliğim Bundesliga’da Bayern Münih ve Borussia Dortmund. Ama Premier Lig de olur.

Berke Tamur (Adana): Adanaspor Genç Takımı, sonra A takım ve A Milli Takım. Hayalim bir gün İngiltere’de Liverpool forması giymek, o muhteşem taraftarının önünde.

Ahmet Ertuğrul Öztürk (Elazığ): Milli takımda oynamak isterim. Türkiye’de Galatasaray, yurt dışında Real Madrid tercihim olur.

Anıl Sinan Alçiçek (Elazığ): Elazığspor ve milli takım. Sonrasındaysa Fenerbahçe ve Barcelona.

Sıra Bilal, Ufuk ve Mehmet’te. Lakaplarınız nedir ve nereden geliyor?

Bilal Güney (Bursa): Bana arkadaşlar ‘Kapo’ der, kaptan olduğum için.

Ufuk Birdal (İzmir): Lakabım Junior. (Gülüşmeler) Kısa boylu ve çok hızlı olduğum için arkadaşlarım taktı.

Mehmet Gündüz (İzmir): Benimki basit, Memo. İsmimin kısaltılmış hâli.

Günün başarılı isimlerinde sıra. Göztepe’ye karşı çok iyi oynayan Murat ve Mehmet, bu noktaya gelene kadar yaşadığınız zorlukları anlatır mısınız bizlere?

Murat Çetin (Düzce): Düzce’deki şartlar buraya göre daha zorlu. Alt liglerdeki problemlerin benzerlerini yaşıyoruz. Forma, çorap gibi temel şeylerimiz az; sadece iki çim sahamız var. Birinde zaten A takım maçlarını oynuyor. İnşallah ileride düzelir.

Mehmet Yanıkara (Antalya): Bizde de tüm altyapı tek sahada çalışıyor. 13 yaştan 19’a kadar. Sentetik sahada çalışmak da zor. Biz de malzeme problemi yaşıyoruz bazen. Ayrıca annem beni pek yollamak istemiyor futbola… Ama altı tane yeni saha yapılıyor, onlar bitince her şey daha iyi olacak.

Oyuncularımıza cevapları için teşekkür ediyor, maçlarında bol şans diliyoruz!