Ülker Çocuklar İçin Futbol

TFF Elit Futbol Köyü’nün dün önemli bir ziyaretçisi vardı. Bursaspor’un uzun yıllar formasını giyen ve şu an U14 Milli Takım sorumlularından olan Adnan Örnek gençlerle buluştu.

Sözlerine burada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek başlayan Örnek, ‘’Burada U14 Milli Takım teknik sorumlusu olarak bulunuyorum. Aynı zamanda A Milli Takım’ın rakiplerini izleme görevim de var. Buraya sizi seçmeye değil izlemeye geldim. Zaten akademi ve bölge karma maçlarında tekrar görüşeceğiz. Bugün –Göztepe ve Altınordu U13’e karşı- oyun formatınızı ve yardımlaşmanızı çok beğendim. Milli Takımlar’a giden yol yıllardır Ülker Futbol Köyleri’nden geçiyor, burada olduğunuz için çok şanslısınız. Yalnızca yetenekleriniz değil, kişilikleriniz de burada olmanızı belirledi. Ben uzun yıllar Bursaspor’da oynadım, aynı zamanda üniversite mezunuyum. Derslerinizi de ihmal etmeyin, akademik yaşam da en az futbol kadar önemlidir.’’ şeklinde konuştu.

U14 Milli Takımı ile katıldıkları turnuvaları anlatan Örnek sözlerine, ‘’Burada amatör küme takımlarının altyapılarında oynayan arkadaşlarınız da var. Burada kendinizi göstererek kısa sürede yurt dışında turnuvalara bile katılabilirsiniz. Aslında üst seviyede oynamaya çok yakınsınız.’’ şeklinde devam eden Örnek önemli öğütlerde de bulundu. ‘’Hayal kurun, hayal kurmayı bırakmayın. Çok çalışın ama sahada Fair-Play ruhuna uygun hareket edin. Arda Turan’ın geldiği noktayı görüyorsunuz, kariyer ilerlemesi sizin için örnek olmalı.’’

Son olarak yıldız adaylarının sorularını cevaplayan Örnek, idolünün Milan’ın efsanelerinden Franco Baresi olduğunu söylerken; Serdar Aziz ve Çağlar Söyüncü gibi genç milli oyuncuları da çok beğendiğini söylereyek sözlerine son verdi.