Ülker Çocuklar İçin Futbol

TFF ile Ülker ortaklığında devam eden İstanbul U-13 Ligi’nde, son hafta öncesinde keyifli mücadeleler oynandı.

Üsküdar bölgesinde 17. hafta maçları, 75. Yıl Beylerbeyi Stadyumu’nda gerçekleşti. Ligi halihazırda, en yakın rakibine 8 puanlık bir farkla götüren ve liderliği garantileyen Siteler Ortaokulu’nun yanı sıra; Hezarfen Ortaokulu, Kısıklı Ortaokulu, Rasathane Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu ve Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu sahneye çıkan ekiplerdi.

Günün ilk mücadelesinde başlama düdüğü 09.30’da çaldı. Mehmetçik Ortaokulu ve Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu’nu karşı karşıya getiren maç, Mehmetçik Ortaokulu’nun golüyle açıldı. Fakat Üsküdar İmam Hatip, ilk yarı bitmeden eşitliği sağladı. İkinci yarıda iki takımdan da gol sesi çıkmazken; lig dördüncüsü Üsküdar İmam Hatip, bu beraberlikle puanını 27’ye çıkarttı. Mehmetçik Ortaokulu ise 17 puanla yedinci sırada kaldı.

Liglerde son maçlar haftaya oynanacak olsa da heyecan sona ermeyecek. Tüm ilçelerin, turnuvaya katılım göstermiş en iyi oyuncularından oluşan karmalar, kendi aralarında oynamaya devam edecek. İşte Mehmetçik Ortaokulu’nun, Üsküdar karmasına katılmaya en yakın oyuncusu da takım kaptanı Berkay Çınar. Takımının alt sıralarda oluşuna isyan ediyor ve topların kaleye girmemesinden şikayetçi. Buna rağmen bireysel performansı, onu ilçe takımına taşıyacak gibi…

IMG_1543

İlk maçın bitişinin ardından, sahaya çıkma sırası liderde. Oynadıkları 16 maçın tam 15’ini kazanmayı başaran Siteler Ortaokulu, buna rağmen rehavete kapılmadıklarını göstermek istercesine rakipleri Hezarfen Ortaokulu’nu rahat geçti. Hakem Elif Köroğlu’nun verdiği iki penaltıyı da gole çeviren Siteler, böylece ligdeki gol sayısını 63’e ve puanını 48’e çıkarttı. Rakipleri Hezarfen Ortaokulu ise 10 puanla dokuzuncu sırada kaldı…

Siteler Ortaokulu Teknik Direktörü Adem Çakır’a başarının sırrını sorduğumuzda, çok iyi bir oyuncu grubuna sahip olmalarının bu hakimiyette önemli bir rol oynadığını söylüyor. Başlarda sahanın büyük olması sebebiyle öğrencilerinin zorlandığını ifade eden Çakır, takımının şu anki kondisyon durumundan oldukça memnun. Hatta küçük sahada oynanan diğer turnuvalarda gelen başarıları da buna bağlıyor.

IMG_1539

Oynanan iki keyifli mücadele sonrası sıra artık lig ikincisi ve üçüncüsünü karşı karşıya getiren, Kısıklı Ortaokulu ve Rasathane Ortaokulu maçında. Kısıklı, rakibini 1-0’lık skorla geçti ve son hafta öncesinde puanını 40’a çıkartarak ikincilikteki yerini garantiledi. Rasathane Ortaokulu ise 30 puanda ve karar haftasında Üsküdar İmam Hatip’le üçüncülük mücadelesi verecek.

Günün üç maçını da yöneten lig hakemlerinden Elif Köroğlu, şu ana kadar hiçbir oyuncuyu sahadan atmadığını söylerken, bunu genç futbolcu adaylarının düzgün yaklaşımlarına bağlıyor ve 18 haftanın 17’si geride kalırken bu istatistiğin oldukça umut verici olduğuna dikkat çekiyor.

Artık Üsküdar bölgesi mücadelelerinde gözler 4 Nisan Pazartesi gününde… Uzun lig maratonu, yine 75. Yıl Beylerbeyi Stadyumu’nda oynanacak karşılaşmalarla sona erecek ve çocuklar belki de ileride özleyecekleri bu günleri tamamlayacak.